Hackathon Code Night

Bölümümüz öğrencileri, devlet üniversiteleri arasında bir ilke imza attı ve mühendis adayları kendi alanlarında sabaha kadar belirledikleri proje üzerinde çalıştılar.
Bölüm akademisyenlerimizden Yrd.Doç.Dr. Deniz Kılınç gözetiminde belirlenen projeler üzerinde yazılım yapan öğrenciler kurdukları gruplarla projelerini eksiksiz tamamlamak adına birbirleriyle yarıştı. Cuma günü başlayan projede öğrenciler cumartesi öğle saatlerine kadar projeleri üzerinde çalıştı.  Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Ali Yurdusev gece saatlerinde öğrencileri ziyaret etti ve aktiviteyi yakından takip etti. Yazılım konusunda önemli projeler yapan ve bu konuda üniversiteler arasında adından söz ettiren Yazılım mühendisliği öğrencilerimiz farklı bir deneyim yaşadıklarını ifade etti.
Bölüm Hocamız Yrd.Doç.Dr. Deniz Kılınç; "Mühendis adayı arkadaşlarımız 24 saat boyunca kod yazıp, proje üretiyorlar. Amacımız takım çalışması ve birlikte proje üretmeyi sağlamak. 24 saat içerisinde bir projeyi geliştirmek çok zor ama esas amaç öğrencilerin piyasaya çıkıldığında karşılaşacakları ortamları burada yaşamasını sağlamaktı. Bu tarz uygulamaları firmalar yapıyordu ancak bildiğimiz kadarıyla üniversiteler arasında bu uygulamayı bildiğim kadarıyla ilk kez biz yaptık. Yararlı bir çalışma oldu ve bu etkinliği bizlere sağlayan yöneticilerimize teşekkür ederim" dedi.

Basında çıkan haberler :Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik