TUBITAK tarafından düzenlenen "2242 Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması"na Duygulu isimli projeleriyle katılan Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü  1.sınıf öğrencileri Hasan Akyol, Muhammet Kaya, Tuğrul Can Şöllü, Öğretim Üyesi ve Proje Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Kılınç çok büyük bir başarıya imza attılar.
Lisans öğrencilerinin bilişim teknolojilerini kullanarak ülkemizin sorunlarına yönelik çözüm üretmeleri, bilgi ve becerilerini geliştirmeye destek verilmesi amacıyla düzenlenen, Türkiye ve KKTC'deki birçok üniversiteden yüzlerce projenin katıldığı yarışmanın "Bilimsel Çözümler" alanında yarışan ekibimiz, puan sıralamasına göre ilk 13 proje arasına girerek finale kalmış ve Celal Bayar Üniversitesi'ni temsilen final sergisine davet edilmişlerdi. 
23-24 Haziran 2014 tarihleri arasında Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki final sergisinde projelerini sunan ve henüz 1. sınıfta olmalarına rağmen yaptıkları projeyle jürinin takdirini toplayan ekibimiz, "Bilimsel Çözümler" alanındaki güçlü rakiplerini geride bırakarak 1. olmayı başardı.

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik